Jakub Lachowski

Jakub Lachowski

Speaker

Absolwent Wyższej Szkoły Nauk Społecznych z siedzibą w Lublinie na kierunku Dietetyka oraz Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie na kierunku Rolnictwo. Współzałożyciel i Prezes Zarządu Platnalux, start up’u który dostarcza do 14 krajów innowacyjne rozwiązania do upraw w kontrolowanym środowisku. Urodziny mówca oraz sprzedawca, finalista wielu konkursów start uo’owych w Polsce oraz za granicą – Get In The Ring Budapest (Węgry), Power Up! by EIT InnoEnergy (Polska), PwC Central European Startups Day (UK), EIT Food (Polska), Climate-KIC (Polska), Youth Business Poland (Polska). Na zaproszenie Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju wziął udział w Europejskim Tygodniu Miast i Regionów w Brukseli.

Wyróżnienia i nagrody:

Nagroda przedsiębiorcy roku 2019 przyznana przez Uniwersytet Warszawski
28 marca 2018 w gmachu Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie otrzymali główną nagrodę i tytuł Mikroprzedsiębiorcy roku 2018. Organizatorami byli Fundacja Kronenberga przy Citi Handlowym, Inicjatywa Firm Rodzinnych oraz Youth Business Poland.
1 z 10 zwycięzców   konkursu Nevada-Lubelskie Acceleration Bridge 2018 wygrali udział w dwutygodniowym boot campie w Nevadzie.
1 z 5 zwycięzców 4 edycji MIT Enterprise Forum Poland 2018 wygrał udział w dwutygodniowym boot campie w Bostonie.
Laureat konkursu Start-upy w Pałacu Prezydenckimm
Laureat konkursu EY Przedsiębiorca roku 2021.
Zostali trzykrotnie nagrodzeni w konkursie im. prof. Szczepana A. Pieniążka podczas Targów Sadownictwa i Warzywnictwa w latach 2018, 2019 i 2020.
Wyróżnienie w konkursie o nagrodę gospodarczą Prezydenta Lublina w 2021 w kategorii młode firmy.

Connect
PAST EVENTS
Learn
Articles