Ewa Jendraszko

Ewa Jendraszko

Speaker
Malarka, filozof

W sztuce docenia wolność formy przekazu. Jej obrazy są wieloznaczeniową formą filozoficznej ekspresji i odzwierciedleniem sztuki obecności – Art of Presence.
Jej malarstwo łączy formy abstrakcyjne, figuralne i organiczne, które przyciągają wzrok swoją czarno białą konwencją i żywotnością surrealistycznych form. Obrazy artystki wyróżniają się dyskretną elegancją, która podkreśla walory malarstwa. Mają w sobie tajemnicę mistycznego świata połączoną z nostalgiczną zadumą. W obrazach artystki niewyjaśnione zjawiska przeplatają się z geometrycznym symbolizmem i dynamiczną ekspresją opisywaną czarno białą, a niekiedy subtelną barwną kreską. Wysublimowana kompozycja artystyczna ma walor nie tylko osobisty, ale także walor stwarzania nowej formy malarskiej.
Twórczość artystki jest także manifestacją sprzeciwu wobec estetyki współczesnej kultury konsumpcyjnej atakującej widza kakofonią barw i błahych tematów. Jej prace są wielowymiarowe i tajemnicze.
Dzieła artystki publikowane były na łamach magazynów Szczypta Luksusu, Law Business Quality, Imperium Kobiet, La Vie Magazine, Be-art.pl i inne. Jak dotąd swoje prace prezentowała podczas wystaw indywidualnych w Polsce i Kanadzie. Prace artystki trafiają do prywatnych kolekcjonerów nie tylko w Polsce, ale również w innych zakątkach świata.

Żródło: Zbigniew Pindor /  krytyk sztuki

Connect
UPCOMING SESSIONS BY THIS SPEAKER
Connect
PAST EVENTS
Learn
Articles