Ernest Wencel

Ernest Wencel

Speaker
CEO|Headhunter – E4D Sp.z o.o.

Zawsze ciekawili mnie ludzie.
Zawsze ciekawiło mnie: kreowanie, budowanie i smakowanie życia.
Zawsze chodziłem swoimi drogami.
Dlatego zajmuję się rożnymi z pozoru rzeczami. Wszędzie jednak pociągają mnie ludzie?

Poniżej, już mniej filozoficznie, obszary mojej największej ekspertyzy:

• Punkt X Skuteczne poszukiwanie pracy. Jestem doradcą kariery, coachem kariery, pomysłodawcą www.punktx.pl miejsca, gdzie pomagamy managerom z pokolenie X odnajdywać się na rynku pracy.
• Outplacement w trudnych czasach www.linkwork.pl . Program dedykowany dla firm, gdzie wspieramy organizacje, aby mogły zatroszczyć się o pracowników, z którymi muszą się rozstać.
• Rekrutacja – przeprowadziłem kilkaset procesów rekrutacyjnych i z doświadczenia widzę, że ok 88% klientów do mnie powraca. To co mnie wyróżnia, to fakt, że mówię prawdę co widzę. Nie wierzę w idealnych kandydatów nie jestem też cudotwórcą, aby takie osoby znajdować jednak mam odwagę mówić co widzę dobrego i złego. Może banalne, ale wciąż mało powszechne. A kandydaci? Spotkania z tymi wszystkimi ludźmi są dla mnie niekończącą się inspiracją, przygodą i wiele się od tych osób uczę.
• Pierwsza linia etyczna w Polce. Budowaniem etycznego środowiska pracy www.oci.net.pl whistleblowing line, bo jestem niepoprawnym idealistą i chcę zmieniać świat na lepszy.
• Reżyserowanie filmów, tworzeniem komunikacji video (mam na swoim koncie dwa festiwalowe filmy krótkometrażowe i kończę pełnometrażowy dokument). Opowiadanie o świecie, jakim go widzę, jest rzeczą dla mnie niezwykle ważną. Moje filmy są osobiste, intymne, w których o coś chodzi więcej… Co z tego wynika dla klientów? Kiedy tworzę komunikację wideo w firmie wiem, jak rozluźnić ludzi przed kamerą. Wiem, jak budować wiarygodność kontentu. Wiem, jak tworzyć opowieść, aby przykuwała uwagę.
• Hollywood Presentation. Autorska metoda budowania prezentacji oparta o scenariusz filmowy. Pracuję niekonwencjonalnie i dyskretnie bez ujawniania oraz chwalenia się znanymi nazwiskami. Jestem chyba jedną w Polsce osobą, która wie na podstawie badań co przykuwa uwagę, a co nie. Jak mówić, aby Cię słuchano i zapamiętano. Posiadam specjalne urządzenie (w dużym uproszczeniu rodzaj wykrywacza kłamstwa. Porównując odczyt z tego urządzenia z tym co prezentuje mówca mamy obraz tego co przykuwa uwagę, budzi emocje, a co jest nudne.) Dlatego właśnie najlepiej odnajduję się na takich pozycjach jak:

CEO Outplacement
Doradca Kariery
Coach Kariery
Headhunter

Connect
PAST EVENTS
Learn
Articles