Sztuczna inteligencja staje się rzeczywistością i codziennością. W swojej książce „Sztuczna Inteligencja. Nieludzka, arcyludzka” Aleksandra i Paweł z pasją tworzą biografię AI. Podczas spotkania porozmawiamy o zawiłościach technologicznych i odpowiemy sobie na trudne pytania etyczne, które się z tym wiążą.
– Jaka jest historia sztucznej inteligencji?
– Jak AI zmienia nasze życie?
– Jak będzie wyglądał dzień w 2030 roku?
– Kto wkrótce nas zastąpi w biurze i fabryce?
– Czy algorytm może mieć emocje?
– Czy zbliżamy się do punktu, w którym będziemy musieli oddać koronę władców Ziemi?
Goście:
- Aleksandra Przegalińska – doktoryzowała się w dziedzinie filozofii sztucznej inteligencji w Zakładzie Filozofii Kultury Instytutu Filozofii UW, obecnie jest adiunktem w Katedrze Management in Digital and Networked Societies w Akademii Leona Koźminskiego. Do niedawna prowadziła badania w Massachusetts Institute of Technology w Bostonie. Interesuje się rozwojem nowych technologii, przetwarzaniem języka naturalnego, postępami w zakresie humanoidalnej sztucznej inteligencji, robotów społecznych i technologii ubieralnych.
- Paweł Oksanowicz – autor książek, dziennikar radiowy i telewizyjny. Ma ponaddwudziestoletnie doświadczenie pracy w mediach. Zajmuje się etyką biznesu, jego relacjami ze społeczeństwem, innowacjami i ludzką stroną technologii.
Moderacja: Filip Dębowski