ABOUT THE SESSION

Sztuczna inteligencja staje się rzeczywistością i codziennością. W swojej książce „Sztuczna Inteligencja. Nieludzka, arcyludzka” Aleksandra i Paweł z pasją tworzą biografię AI. Podczas spotkania porozmawiamy o zawiłościach technologicznych i odpowiemy sobie na trudne pytania etyczne, które się z tym wiążą.

– Jaka jest historia sztucznej inteligencji?

– Jak AI zmienia nasze życie?

– Jak będzie wyglądał dzień w 2030 roku?

– Kto wkrótce nas zastąpi w biurze i fabryce?

– Czy algorytm może mieć emocje?

– Czy zbliżamy się do punktu, w którym będziemy musieli oddać koronę władców Ziemi?

Goście:

  • Aleksandra Przegalińska – doktoryzowała się w dziedzinie filozofii sztucznej inteligencji w Zakładzie Filozofii Kultury Instytutu Filozofii UW, obecnie jest adiunktem w Katedrze Management in Digital and Networked Societies w Akademii Leona Koźminskiego. Do niedawna prowadziła badania w Massachusetts Institute of Technology w Bostonie. Interesuje się rozwojem nowych technologii, przetwarzaniem języka naturalnego, postępami w zakresie humanoidalnej sztucznej inteligencji, robotów społecznych i technologii ubieralnych.
  • Paweł Oksanowicz – autor książek, dziennikar radiowy i telewizyjny. Ma ponaddwudziestoletnie doświadczenie pracy w mediach. Zajmuje się etyką biznesu, jego relacjami ze społeczeństwem, innowacjami i ludzką stroną technologii.

Moderacja: Filip Dębowski

MORE SESSIONS AT THE EVENT
September 10, 2020

Venture Café Warsaw Foundation Partners