🇺🇸🇵🇱 ART PERFORMANCE

In-person session

September 30, 2021 | 18:30 - 19:00
Room: District Hall, Chmielna 73
ABOUT THE SESSION

Mika Urbaniak - artist, singer, songwriter, writer, entrepreneur. Mika Urbaniak has been a professional musician since age 13. Born in New York and raised by two Polish Jazz icons, Mother, Urszula Dudziak and Father Michal Urbaniak – pioneers of fusion Jazz – she was born into the world of music and art.


Piosenkarka, autorka tekstów i muzyki, i malarka, Mika Urbaniak jest profesjonalnym muzykiem od kiedy skończyła 13 lat. Skomponowała swój pierwszy utwór w wieku 11 lat, i od tamtej pory komponuję i koncertuję. Wychowana przez dwie bardzo znane legendarne ikony Jazzu, Urszula Dudziak i Michał Urbaniak - pionierów fusion Jazz - urodziła się w świecie muzyki i sztuki. Pop, Jazz, Hip-Hop, Rap, Neo-Soul, RnB i Blues były jej głównymi kierunkami muzycznymi, chociaż ma bardzo ekspansywną, twórczą i bogatą wyobraźnię, która pozwala jej eksperymentować z różnymi stylami. "Muzyka, którą kocham, to muzyka przemawiająca do serca, która mówi prawdę i daje ludziom coś do myślenia." Mówi Mika. Unikalny, pełen uduchowienia, terapeutyczny, gładki dźwięk Miki, pełen serca i melancholii zahipnotyzuje jej słuchaczy. Jej rytmiczny, porywający i osobisty, poetycki styl rapowy, dodaje także innego wymiaru jej ekspresyjnemu stylowi. Od lat koncertuje na całym świecie i występowała z takimi artystami jak: Lenny White, Tom Browne, Al McDowell, Richard Bona i Hiram Bullock. Występowała również z Quincy'm Jonesem i jego Big Band, w którym także wystąpiła Chaka Khan. Brała udział w wielu projektach spotykając się z dobrymi recenzjami swojej twórczości muzycznej i umiejętności wokalnych, hity w radio i nagrody. Jej pierwszy album "Closer" zdobył nagrodę Fryderyka za najlepszy album w 2009 roku. Mika współpracowała z producentem Victorem Daviesem, aby stworzyć album "Follow You" (który otrzymał nagrodę Best Pop Album) i "Once in a Lifetime", inspirowana muzyką jazzową album "Once in a Lifetime", który zyskał duże uznanie. Wydala tez płytę duetowa pod nazwę |Art. Pop z Victorem Daviesem, kowery z latach 80 i 90. Następny projekt jest jej solowa płyta która będzie miała kompletnie inne brzmienie niż dotychczas. 

Jej przygoda z malarstwem abstrakcyjnym jest ekscytująca i obiecująca. Po wystawach i ogromnym zainteresowaniu i sprzedażą w mediach społecznościowych, jej zabawa kolorem przykuwa uwagę. Obrazy Miki mają wibrujące kolorystykę i widać w nich wrażliwość i subtelności wyrażone w ruchu światło i cień.


Victor Davies - Winnipeg-born pianist, conductor, and painter is one of Canada's outstanding composers. His works have been heard live and on record and have been broadcast and televised worldwide. His music ranges from opera, musical theatre, ballet, choral music, symphony, and chamber music to children's songs for television.


Ten wyjątkowy i utalentowany malarz pierw rozpoczął swoją podróż ekspresji w świecie muzyki. Urodzony we wschodnim Londynie, w Brytyjsko Afrykańskiej rodzinie, zawsze ma bardzo szerokie, otwarte spojrzenie na sztukę. Gitarzysta samouk, zaczął pisać piosenki jako nastolatek w swojej piwnicy. Z silną determinacją zbudował swoją karierę sam. Charakterystyczne brzmienie Victora jest realizowane poprzez urzekające połączenie estetyki latynoskiej, soulowej, jazzowej, funk i akustycznej. Nagrywa 6 płyt, cały jego materiał i większość instrumentów gra sam, ma imponującą katalgię. Jego muzyka kontynuowało tradycję artystów takich jak Terry Callier, Jon Lucien i Gilberto Gil, jednocześnie widząc Victora dającego ukłon w stronę swoich korzeni duszy z melodie przywołujące na myśl Isley Brothers i Curtisa Mayfielda.


Victor wyprodukował także muzykę do wielu reklam, w tym Reeboka, BMW i wielu innych. Współpracował także przy pisaniu i produkcji wielu artystów na całym świecie. Mika Urbaniak, Smolik, Marla Rodowicz, Louie Vega, Bebell Gilberto, żeby wymienić tylko kilku. Koncertował na całym świecie, zwłaszcza osiem razy w Japonii, w jednym z miejsc, w których ma ogromną rzeszę fanów, i jego singiel „Fire” był numer jeden w Japonii na lista przebojów. Victor współpracuje z Mika Urbaniak na jej płyty.


Victor Davies to niezwykły, odważny i oryginalny artysta, współczesny człowiek renesansu, działający na różnych polach ekspresji. Jego nieustająca chęć tworzenia wynika z ciągle rozwijającej się osobowości artystycznej co doprowadziło go do malowania. Wizualnie dzieła Victora składają się z żywych kolorów, z grubymi warstwami teksturowanymi farbą akrylową i połyskującym brokatem. Przeważnie figuratywne obrazy śmiało wyrażają ruch i witalność, przywodzące na myśl wielkich artystów, takich jak Basquiat i Picasso. Jego prace dobrze wpasowują się w świat współczesnego pop-artu, wyróżniają się porzuceniem czystych linii i wielu kipiących dzieł sztuki rysunkowej nie do odróżnienia od siebie. Obrazy Victora mają naturalną i bardziej organiczną ekspresję, nie do podrobienia i niepowtarzalnością. teraz również rozpoczął podróż do świata NFT i jego obrazy zaczęły teraz wzbudzać poruszenie na całym świecie do tego stopnia, że trudno mu nadążyć za popytem. Przed nami świetlana przyszłość.

MORE SESSIONS AT THE EVENT
September 30, 2021

Venture Café Warsaw Foundation Partners