ABOUT THE SESSION

PANELIŚCI

Szymon Klimas (Grupa Essay)

Portfolio Manager w Grupie Assay; jest również prezesem w IQPomerania, gdzie zarządza, koordynuje oraz wspiera startupy. Szymon jest doświadczonym managerem venture capital z wieloletnim stażem w zarządzaniu funduszami. Swoje doświadczenie zdobywał pracując na stanowiskach menedżerskich w Deutsche Bank, Sal. Oppenheim Private Banking oraz Noble Securities S.A.

 

Aleksander Mokrzycki (PFR Ventures)

Wiceprezes PFR Ventures. Manager z 20-letnim doświadczeniem w finansach i zarządzaniu aktywami. Poprzednio pracował jako Wiceprezes w BPH Towarzystwie Funduszy Inwestycyjnych SA (2007-2017), gdzie odpowiadał za działalność operacyjną funduszy inwestycyjnych. Był również członkiem wewnętrznych komitetów inwestycyjnych. Przed dołączeniem do BPH TFI SA, pracował jako dyrektor w Banku BPH oraz pełnił funkcję prezesa w funduszach VC należących do tego banku. Jest absolwentem Wydziału Zarządzania na Uniwersytecie Gdańskim. W 2005 uzyskał tytuł Charted Financial Analyst z Instytutu CFA, a w 2009 otrzymał licencję Doradcy Inwestycyjnego. Od 2013 jest członkiem zarządu CFA Society Poland. Ukończył także program Venture Capital na Uniwersytecie Kalifornijskim w Berkeley.

 

Marcel Rowiński (Crowdway)

COO/ Dyrektor Operacyjny w Crowdway. Manager z ponad 10-letnim doświadczeniem w rozwijaniu biznesu na różnym etapie dojrzałości od seed, przez startup po rozwinięte przedsiębiorstwa. Ekspert rynku crowdinvestingowego w Polsce (wsparcie w ponad 25 kampaniach na ponad 50 mln zł).

 

Paweł Michalski (Cobin Angels)

Członek Zarządu i Partner w COBIN Angels, klubie inwestorów prywatnych. Założyciel i CEO VCLeaders, organizacji zajmującej się kształceniem kompetencji w branży Venture Capital. Członek Rady Fundacji im. Lesława A. Pagi. Wcześniej m.in. Chief Growth Officer w firmie BEESFUND S.A., największej polskiej platformie equity crowdfunding. Doświadczenie zawodowe zdobywał w PKO Banku Polskim prowadząc i uczestnicząc w projektach finansowania dłużnego o łącznej wartości przekraczającej 4 miliardy zł. Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego (summa cum laude). Laureat I Nagrody Prezesa GPW za najlepszą pracę magisterską w obszarze publicznych rynków kapitałowych.

 

MODERACJA

Izabela Kozakiewicz

Manager z ponad 15-letnim doświadczeniem zawodowym w zarządzaniu obszarami sprzedaży i marketingu, w obszarach badań rynku, strategii produktowych oraz strategii cenowych. Specjalizuje się w transformacji cyfrowej procesów sprzedażowo-marketingowych. Od 2016 Partner Zarządzający iKsync Digital (www.iksync.com), od 2020 Chief Growth Officer w Inventity Foundation, wspierającej polskie firmy w profesjonalizacji i rozwoju skali biznesu. Współpracuje z klientami z branż fintech, ICT/TECH/IT, interior, zielona energia i kilku innych. Współpracuje również z funduszami VC i PE przeprowadzając procesy commercial due diligence oraz pracując ze spółkami portfelowymi funduszy. Doświadczenie zbierała w Polsce oraz w Niemczech, tworząc tam i zarządzając lokalną spółką córką największej polskiej instytucji fintech, podległą niemieckiej Komisji Nadzoru Finansowego – BaFin. Uczestniczyła również w procesach pozyskiwania inwestorów dla spółek młodych i dojrzałych, w tym m.in. w procesie pozyskania inwestora na kwotę ponad 200 mln PLN. Ma głębokie doświadczenie w branży finansowej i sektorze fintech. Dla klientów prowadzi projekty operacyjne i badania rynkowe. Wybrana do TOP10 kobiet branży finansowej (Parkiet.com, 2016). Jest autorem i współautorem badań i raportów, w tym m.in.: “Fintechowy GPS”, “Transformacja Cyfrowa Obszaru Sprzedaży w Branżach Meblarskiej i Nieruchomości” oraz “Polak Inwestor – Inwestycje w Startupy”. Prowadzi program tv dla przedsiębiorców “Pakt z Biznesem”.

 

MORE SESSIONS AT THE EVENT
July 22, 2021

Venture Café Warsaw Foundation Partners