ABOUT THE SESSION

Pierwszy meet-up organizowany w Polsce przez European LegalTech Association, stowarzyszenia zrzeszającego podmioty i profesjonalistów na rynku innowacji prawnych. Meet-up rozpocznie się wykładem wprowadzającym (j. angielski) p. Holgera Zscheyge, Prezydenta ELTA, dotyczącym rynku LegalTech w Europie. W drugiej części odbędzie się (j. polski) panel dyskusyjny „Wdrożenie rozwiązań LegalTech w kancelariach i departamentach prawnych – okiem praktyka.”

 

Holger Zscheyge – President of the European Legal Tech Association

Prezydent ELTA. Założyciel i Dyrektor Zarządzający Infotropic Media, wydawcy w branży prawnej i organizatora wydarzeń dotyczących innowacji prawnych.

Ukończył studia na kierunkach finanse i business administration. Od ponad 25 lat pracuje w sektorze usług informacyjnych dla branży prawnej, podatkowej i biznesu.

Holger jest częstym mówcą na konferencjach, szkoleniach i wykładach akademickich w przedmiocie Legal Tech i innowacji prawnych.

 

Przemysław Barchan – Ambasador ELTA w Polsce, Dyrektor Instytutu LegalTech Naczelnej Rady Adwokackiej

Adwokat, założyciel kancelarii Barchan Legal, członek m.in. European Legal Tech Association, Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji, Izby Gospodarczej Blockchain i Nowych Technologii.

Ambasador ELTA w Polsce, Dyrektor Instytutu LegalTech Naczelnej Rady Adwokackiej, a także członek Komisji ds. Informatyzacji NRA. Wykładowca na podyplomowych studiach Uniwersytetu SWPS „LegalTech i innowacje w branży prawnej”.

Fan nowych technologii i propagator rozwiązań LegalTech. Specjalista m.in. z zakresu prawa IT i nowych technologii, FinTech, gier komputerowych i e-sportu. Doradza w zakresie zarządzania projektem prawnym. Zapewnia wsparcie prawne dla rynku ICT, w tym dostawcom narzędzi i usług LegalTech/FinTech. Prowadzi szkolenia m.in. z zakresu prawa IT i nowych technologii, LegalTech, LegalOps.

 

Sebastian Grzywacz – Dyrektor Departamentu Prawnego Antalis dla regionu CSEE, założyciel www.dzialprawny.pl

Radca prawny z blisko 20-letnim doświadczeniem. Entuzjasta nowych technologii i poszukiwacz usprawnień w pracy prawnika. Członek Komisji ds. LegalTech przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Warszawie. Twórca systemu informatycznego do zarządzania umowami www.dzialprawny.pl. Szef Działu Prawnego Antalis w regionie CSEE. Sprawnie czuje się w roli negocjatora kontraktów. Jest doświadczonym prawnikiem procesowym. Mentor Fundacji Women In Law. Wykładowca na studiach podyplomowych na SWPS. Prelegent na licznych konferencjach dla prawników przedsiębiorstw oraz o tematyce związanej z technologią dla prawników.

 

Tomasz Prus – Executive Manager CE Innovation Hub, Clifford Chance

Od ponad 10 lat zajmuje się innowacjami w kancelariach prawnych. Od 2020 roku odpowiada za program Best Delivery w polskim biurze Clifford Chance, jednej z największych kancelarii prawnych na świecie. Jego działania ukierunkowane są na podnoszenie jakości świadczonych usług poprzez włączenie do pracy prawników innowacyjnych technologii, optymalizację zasobów oraz doskonalenie procesów. Wśród narzędzi wykorzystywanych przez Tomasza znajdują się platformy legal tech do współpracy z klientami, aplikacje do programowania automatycznych szablonów oraz rozwiązania oparte na sztucznej inteligencji, wykorzystywane mi.in. podczas audytów prawnych.

Jest liderem warszawskiego zespołu Clifford Chance ds. innowacji. Współpracuje także bezpośrednio z biurem w Londynie jako członek europejskiego zespołu Best Delivery, w ramach którego angażuje się w prace nad digitalizacją procesów w Europie. Jest twórcą rozwiązań automatyzujących przetwarzanie i analizowanie danych, wykorzystywanych w biurach Clifford Chance na całym świecie.

 

Paweł Piotrowski – Prezes Zarządu/CEO, Growton Group,

Paweł jest związany z branżą prawną od 15 lat, rozpoczynając od pracy w księgowości, kończąc na stanowisku dyrektora finansowego w ponad stuosobowej kancelarii. Następnie doradzał klientom przy wyborze narzędzi LegalTech oraz prowadził szkolenia i warsztaty dla kadry zarządzającej. Pełnił również funkcję Country Manager w Amberlo Polska. Posiada 5 letnie doświadczenie we wdrażaniu rozwiązań IT do zarządzania kancelarią prawną w organizacjach różnej wielkości. Pomaga kancelariom prawnym w ich podróży do transformacji cyfrowej. Doradza, jak tworzyć spójne procesy w kancelarii, skutecznie planować, skalować i automatyzować działania. Podpowiada, w jaki sposób optymalnie wykorzystać posiadane narzędzia.

 

Monika Susałko – radca prawny, Lubasz i Wspólnicy Kancelaria Radców Prawnych

Liderka specjalizacji IP/IT i Prawa Nowych Technologii w Lubasz i Wspólnicy Kancelaria Radców Prawnych. Specjalizuje się w prawie nowych technologii, własności intelektualnej, ochronie danych osobowych oraz w prawie gospodarczym, szczególnie prawie spółek. Posiada bogate doświadczenie w zarządzaniu projektami i wspieraniu projektów zarządzanych zgodnie z wiodącymi metodykami takimi jak PM BoK, Prince 2 czy Agile. Jest wykładowczynią studiów podyplomowych w zakresie prawnych aspektów zarządzania projektami, ochrony danych osobowych oraz autorskich warsztatów z zakresu zarządzania projektami i ochrony danych osobowych. Doświadczenie zdobywała w kancelariach prawnych oraz jako dyrektor działu prawnego przedsiębiorstwa technologicznego.

MORE SESSIONS AT THE EVENT
November 24, 2022

Venture Café Warsaw Foundation Partners