ABOUT THE SESSION

Droga Bohatera została opisana przez Josepha Cambpella w książce „Bohater o tysiącu twarzy”, ale jej ślady znajdujemy na każdym kroku. W filmach, bajkach, mitach, religiach.

Droga bohatera opisana jest na kole.

Jak to się ma do codzienności Foundera / Lidera zarządzającego firmą lub zespołem?

Founder / Lider wyruszając z codzienności zostaje wezwany na próg, za którym czeka przygoda. Pokonując próg (założenie firmy, pierwsze MVP, testy, pokazanie swojego pomysłu w światu zewnętrznemu) Founder / Lider wkracza do nieznanego i dotychczas nierozpoznanego świata. Spotyka się z siłami, które wspierają i udzielają mu wszelkiej pomocy w jego wysiłkach – mentorów, inwestorów, pracowników i współpracowników –  inaczej mówiąc spotyka czarodziejów i czarodziejki, którzy ułatwiają mu wdrażanie projektu / biznesu.

Ale nasz Founder i Lider także spotyka siły, które poddają go najróżniejszym próbom i przerażają. Te siły nazywam metaforycznie Demonami i paradoksalnie, to również mogą być inwestorzy, mentorzy pracownicy i współpracownicy, ale także własne przekonania, konkurencja czy wreszcie klienci.

Founder / Lider osiągając nadir mitologicznego koła zostaje poddany ostatecznej, ciężkiej próbie i otrzymuje za to nagrodę. Nagrodą może być wolność (również wolność od „złych” przekonań), nowe spojrzenie na siebie, na rynek, na produkt. Może to być poszerzona świadomość i nowa perspektywa dla niego, dla zespołu, dla produktu lub usługi. Ale każda nagroda ma cenę jaką trzeba za nią zapłacić, czasem bardzo wysoką.

Ostatnią pracą naszego bohatera Foundera, czy Lidera na drodze poprzez koło, jest powrót do domu. Powrót do codzienności i wniesienie do świata tej nowozdobytej wiedzy, lepszego produktu, jak również odbudowanie siebie i swojego zespołu po próbach i testach. Jest to czas regeneracji, refleksji i zebrania sił do następnej próby, do następnego wezwania.

Jakie Founderzy i Liderzy spotykają na swojej drodze Demony? Jakie są największe Demony Foundeów/ Liderów?

W jaki sposób te Demony kształtują Founderów i Liderów?

Jak wpływają, czy wpłynęli dla Ciebie na wytrzymałość, siłę przebicia i skuteczność?

Co jest według Ciebie Twoją największą „próbą” jaką przechodzą w Founderzy  / Liderzy?

Jakie lekcje płyną z porażek – nie zrealizowanych z sukcesem „prób”?

Co jest najmniej oczywistym wsparciem, czy też pomocnikiem dla Founderów / Liderów – takim z którego zbyt późno, lub czasem wcale nie zdają sobie sprawy?

MORE SESSIONS AT THE EVENT
September 15, 2022

Venture Café Warsaw Foundation Partners