Relationship Manager at TREND HOUSE

Jako Fundacja Venture Café Warsaw szukamy osoby na stanowisko:

Relationship Manager
@ TREND HOUSE

O NAS

GLOBALNIE

Zacznijmy od początku. W 1999 roku Timothy Rowe zakłada w USA jedną z pierwszych przestrzeni coworkingowych na świecie - Cambridge Innovation Center (CIC). Jego misją jest naprawianie świata poprzez innowacje. CIC rozrasta się do skali największego hubu technologicznego na świecie i uczestniczy w procesie formowania się pierwszej dzielnicy innowacyjnej - Kendall Square, naprzeciwko Massachusetts Institute of Technology (MIT). W powstałym Kampusie Innowacyjnym CIC, w każdy czwartek organizowane są spotkania, które mają łączyć inwestorów ze startupami.

W 2009 roku powstaje fundacja Venture Café, której misją staje się integracja ekosystemu innowacyjnego w Bostonie i Cambridge oraz stworzenie narzędzi by rzeczy działy się szybciej. Przynosi to świetne rezultaty w Cambridge i Bostonie. Powstaje pomysł by zrobić to samo w innych miastach na całym świecie.

Dziś Venture Café to globalna sieć niezależnych organizacji non-profit, które oferują programy, przestrzenie i wspierają lokalne ekosystemy innowacyjne. Każda lokalizacja prowadzi program podstawowy: Thursday Gathering i programy odpowiadające na unikalne potrzeby lokalnych społeczności. Sieć jest wspierana przez Venture Café Global Institute, organizację parasolową, która zapewnia ciągłe szkolenia i zasoby.

Aktualnie sieć działa w 10-ciu miastach na całym świecie docierając do ok. 250 tyś. innowatorów. Do 2030 roku będzie to 50 lokalizacji tworzących jedną z największych platform wymiany wiedzy i doświadczeń w obszarze innowacji.

Przydatne linki:

WARSZAWA

Prace nad uruchomieniem aktywności w Warszawie trwały od 2015 roku. W 2019 roku rozpoczęliśmy oficjalnie działalność w Warszawie jako fundacja Venture Café Warsaw. Jesteśmy częścią większego projektu uruchomienia w Warszawie - Kampusu Innowacyjnego w kompleksie biurowym Varso Place www.varso.com.

Statutowym zadaniem fundacji jest rozwijanie warszawskiej społeczność innowacyjnej poprzez szereg programów, które mają czynić ekosystem bardziej zróżnicowanym, zintegrowanym, dostępnym i lepiej połączonym lokalnie i globalnie. Naszą misję opisujemy hasłem "Connecting Innovators to Make Things Happen".

W maju 2019 roku uruchomiliśmy nasz sztandarowy program Thursday Gathering - znane na całym świecie cykliczne spotkania dla osób zainteresowanych innowacjami. Do otwarcia Kampusu w czerwcu 2020 spotykamy się co miesiąc w przestrzeni HubHub Nowogrodzka Square gdzie mieści się tymczasowe biuro projektowe. Od czerwca spotkania te będą się odbywały co tydzień w naszym centrum innowacji społecznych District Hall stając się jednym z największych meetupów innowacyjnych w tej części Europy.

Zobacz animację pokazującą ideę tego programu a o innych aktywnościach możesz dowiedzieć się więcej w kolejnej sekcji tego ogłoszenia.

TWÓJ DZIEŃ W PRACY

Budujesz relacje z członkami w elitarnym klubie dla członków ekosystemu innowacyjnego Trend House w przestrzenii naszego centrum innowacji społecznych.

Działasz w kilkunastoosobowym zespole fundacji Venture Cafe Warsaw. Pracujesz w miejscu, które wkrótce stanie się jednym z najważniejszych ośrodków edukacyjnych w zakresie innowacji w Polsce. Podobny projekt powstał w 2012 roku w Bostonie www.districthallboston.org i zmienił oblicze miasta. To samo zdarzy się w Warszawie. Przestrzeń ma ok 2000 m2 i jest częścią olbrzymiego kampusu innowacyjnego prowadzonego przez amerykańską firmę Cambridge Innovation Center www.cic.com/warsaw. Kampus ulokowany jest w kompleksie biurowym www.varso.com w samym centrum Warszawy.

Trend House to unikatowy projekt klubu, który ma stworzyć pierwsze miejsce do spotkań dla szeroko rozumianego grona innowatorów - od artystów po twórców technologii. Jest to:

 • unikatowa przestrzeń - stylizowana na elementy mieszkania, w której skład wchodzi olbrzymi pokój do spotkań, biblioteka, pokój do kreatywnej pracy zespołowej, pokój do projektowania strategii
 • 3 ścieżki programowe - narzędzia i program rozwojowy demokratyzujący dostęp do wiedzy na temat analizowania trendów oraz organizujący pracę grup roboczych w celu wspierania projektów o wysokim znaczeniu dla rozwoju świata
 • wybitna społeczność - w gronie członków znajdą się przedstawiciele wielu branż i zawodów, którzy mają wysoki potencjał jako jednostki, są zorientowani na przyszłość, a ich praca przyczynia się do rozwoju świata - w tym międzynarodowa społeczność ekspertów oraz nobliści.

Na co dzień będziesz pracować w 4 osobowym zespole i zarządzać relacjami członkami klubu. Twoimi zadaniami będzie:

 • utrzymywanie kontaktu z nowo aplikującym członkami klubu,
 • kierowanie procesem wprowadzania nowych członków klubu do ekosystemu,
 • utrzymywanie kontaktu i odpowiadanie na potrzeby członków klubu w zakresie produktu.

Masz jasno określone procesy i skuteczne narzędzia do pracy, które mają dostarczać jakość ale praca ta pozostawia olbrzymie pole dla twojej kreatywności. 

Odbędziesz szkolenie i raz na jakiś czas będziesz spotykać się on-line z innych pracownikami lokalizacji Venture Cafe na całym świecie w celu wymiany wiedzy.

Inne osoby pracujące w fundacji będą realizowały synergiczne programy. Często będziecie musieli pracować zespołowo i łączyć siły przy realizowaniu ciekawych projektów.

DZIAŁANIE Z MISJĄ
%

Ile mniej więcej czasu będziesz spędzać na określonym typie zadań:

SPOTKANIA Z CZŁONKAMI KLUBU / OBSŁUGA KLIENTA
%
"ONBOARDING" NOWYCH CZŁONKÓW
%
RAPORTOWANIE / PRACA Z CRM
%

O TOBIE

NASZA PROPOZYCJA

KOMFORTOWE WARUNKI

 • Forma: Umowa o pracę
 • Wynagrodzenie: 6 000 PLN brutto
 • Planowany termin rozpoczęcia pracy: marzec/kwiecień 2020
  (umowa na czas nieokreślony po 3-ch miesiącach okresu próbnego)
 • Rozwój zawodowy: roczna ocena Twojej pracy w modelu 360 stopni i podwyżki wynagrodzenia co roku w oparciu o wyniki
 • Strategia 2035: Jesteśmy organizacją posiadając wieloletnie know-how, strategiczne cele na 15 lat obecności w Warszawie oraz szczegółowy plan działania na kolejne 5 lat
 • Narzędzia do pracy: MacBook, iPhone oraz inne w zależności od potrzeb stanowiska pracy

ŚWIETNE BENEFITY

 • Karta multisport (m.in. darmowy dostęp do "Zdrofit" w budynku)
 • Opieka medyczna (Medicover - pakiet indywidualny lub rodzinny)
 • Karta miejska

WYJĄTKOWE MIEJSCE PRACY

 • Biuro w najbardziej prestiżowym biurowcu w Warszawie - Varso Place - więcej na www.varso.com (Chmielna 69-71, Warszawa).
 • Dostęp do świetnie wyposażonej kuchni ze świeżymi owocami, przekąskami, zimnymi napojami i lodami
 • Dostęp do udogodnień, takich jak: pokój drzemki, pokój gier, strefa spa i wiele innych

INSPIRUJĄCE OTOCZENIE

 • Możliwość pracy w utalentowanym międzynarodowym zespole
 • Praca z międzynarodową społecznością przedsiębiorców
 • Okazja rozwoju i realizowania ciekawych inicjatyw w obszarze innowacji społecznych
 • Możliwość rozwoju sieci kontaktów 
 • Współpraca z wiodącymi partnerami korporacyjnymi nad programami w zakresie otwartych innowacji
 • Możliwość współtworzenia nowych produktów

Jesteśmy dumni zapewniając równe szanse. W fundacji Venture Cafe Warsaw realizujemy politykę otwartości. Szukamy talentów bez względu na kolor skóry, tożsamość, religię, pochodzenie narodowe, płeć, orientację seksualną, wiek, stan cywilny, niepełnosprawność czy status. Szukamy wyjątkowych osób, które są w stanie zaangażować się w pełni w budowanie ekosystemu.

Jeśli potrzebujesz wsparcia daj nam znać na hello@venturecafewarsaw.org

Z KIM BĘDZIESZ PRACOWAĆ?

Od samego początku budujemy silny i efektywny zespół. Każda z osób dołączających do nas to osoba, która cieszy się świetną opinią w ekosystemie i ma na kącie szereg osiągnięć. Zobacz kto już jest w zespole:

AURELIUSZ GÓRSKI

Founding Executive Director
/ Co-founder of CIC Poland

EWA
GERESZ

Thursday Gathering Program Manager

FILIP
DĘBOWSKI

Trend House
Program Manager

Otwarte procesy rekrutacyjne:

Do czerwca 2020 nasz warszawski zespół powiększy się o kilka nowych talentów.

Zobacz otwarte pozycje rekrutacyjne.

Zespół globalny

Nasza fundacja zrzeszona jest w globalnym instytucie CIC Venture Café Global Institute. Dzięki temu do naszego zespołu dochodzi ok.100 osób działających w innych miastach. To daje ci możliwość wymieniania doświadczeń z osobami na podobnych stanowiskach działających w innych miastach. Do 2030 nasz ruch powinien być już widoczny w 50 miastach na całym świecie. Zobacz gdzie działamy:

PROCES
ZAKOŃCZONY

WIĘCEJ INFORMACJI