Director of District Hall – rekrutacja zakończona

Jako Fundacja Venture Café Warsaw szukamy osoby na stanowisko:

DIRECTOR
OF DISTRICT HALL
WARSAW

O NAS

GLOBALNIE

Zacznijmy od początku. W 1999 roku Timothy Rowe zakłada w USA jedną z pierwszych przestrzeni coworkingowych na świecie - Cambridge Innovation Center (CIC). Jego misją jest naprawianie świata poprzez innowacje. CIC rozrasta się do skali największego hubu technologicznego na świecie i uczestniczy w procesie formowania się pierwszej dzielnicy innowacyjnej - Kendall Square, naprzeciwko Massachusetts Institute of Technology (MIT). W powstałym Kampusie Innowacyjnym CIC, w każdy czwartek organizowane są spotkania, które mają łączyć inwestorów ze startupami.

W 2009 roku powstaje fundacja Venture Café, której misją staje się integracja ekosystemu innowacyjnego w Bostonie i Cambridge oraz stworzenie narzędzi by rzeczy działy się szybciej. Przynosi to świetne rezultaty w Cambridge i Bostonie. Powstaje pomysł by zrobić to samo w innych miastach na całym świecie.

Dziś Venture Café to globalna sieć niezależnych organizacji non-profit, które oferują programy, przestrzenie i wspierają lokalne ekosystemy innowacyjne. Każda lokalizacja prowadzi program podstawowy: Thursday Gathering i programy odpowiadające na unikalne potrzeby lokalnych społeczności. Sieć jest wspierana przez Venture Café Global Institute, organizację parasolową, która zapewnia ciągłe szkolenia i zasoby.

Aktualnie sieć działa w 10-ciu miastach na całym świecie docierając do ok. 250 tyś. innowatorów. Do 2030 roku będzie to 50 lokalizacji tworzących jedną z największych platform wymiany wiedzy i doświadczeń w obszarze innowacji.

Przydatne linki:

WARSZAWA

Prace nad uruchomieniem aktywności w Warszawie trwały od 2015 roku. W 2019 roku rozpoczęliśmy oficjalnie działalność w Warszawie jako fundacja Venture Café Warsaw. Jesteśmy częścią większego projektu uruchomienia w Warszawie - Kampusu Innowacyjnego w kompleksie biurowym Varso Place www.varso.com.

Statutowym zadaniem fundacji jest rozwijanie warszawskiej społeczność innowacyjnej poprzez szereg programów, które mają czynić ekosystem bardziej zróżnicowanym, zintegrowanym, dostępnym i lepiej połączonym lokalnie i globalnie. Naszą misję opisujemy hasłem "Connecting Innovators to Make Things Happen".

W maju 2019 roku uruchomiliśmy nasz sztandarowy program Thursday Gathering - znane na całym świecie cykliczne spotkania dla osób zainteresowanych innowacjami. Do otwarcia Kampusu w czerwcu 2020 spotykamy się co miesiąc w przestrzeni HubHub Nowogrodzka Square gdzie mieści się tymczasowe biuro projektowe. Od czerwca spotkania te będą się odbywały co tydzień w naszym centrum innowacji społecznych District Hall stając się jednym z największych meetupów innowacyjnych w tej części Europy.

Zobacz animację pokazującą ideę tego programu a o innych aktywnościach możesz dowiedzieć się więcej w kolejnej sekcji tego ogłoszenia.

TWÓJ DZIEŃ W PRACY

Zarządzasz przestrzenią District Hall - centrum innowacji społecznych.

Jesteś jedną z 4 kluczowych osób na stanowisku managerskim w kilkunastoosobowym zespole Fundacji Venture Café Warsaw. Odpowiadasz za funkcjonowanie miejsca, które wkrótce stanie się jednym z najważniejszych ośrodków edukacyjnych w zakresie innowacji w Polsce. Podobny projekt powstał w 2012 roku w Bostonie www.districthallboston.org i zmienił oblicze miasta. To samo zdarzy się w Warszawie. Przestrzeń ma ok 2000 m2 i jest częścią olbrzymiego kampusu innowacyjnego prowadzonego przez amerykańską firmę Cambridge Innovation Center www.cic.com/warsaw. Pracujesz w wyjątkowym miejscu - kompleksie biurowym www.varso.com w samym centrum Warszawy.

Masz pod sobą stały zespół 4 osób (koordynatorów wydarzeń) oraz dobierasz sobie podwykonawców by skutecznie realizować zadania jakie ma przed sobą fundacja. Waszym celem jest zarządzanie przestrzenią centrum tak by:

 • wspierać managerów programowych fundacji w realizowaniu programów,
 • klienci wynajmujący przestrzeń otrzymywali najwyższą możliwą jakość usług.

Masz jasno określone cele i profesjonalne narzędzia, w tym CRM, który automatyzuje większość pracy ofertowej i porządkuje informacje o tym co dzieje się gdzie i kiedy. Raportujesz bezpośrednio do szefa fundacji (Founding Executive Director), który będzie wspierał Cię w rozwoju na tym stanowisku. Odbędziesz szkolenie i co miesiąc będziesz spotykać się on-line z twoimi odpowiednikami w innych lokalizacji Venture Café na całym świecie w celu wymiany wiedzy. Raz do roku będziesz uczestniczyć w wyjazdowym spotkaniu całego globalnego zespołu w jakimś ciekawym miejscu na świecie.

DZIAŁANIE Z MISJĄ
%

Ile mniej więcej czasu będziesz spędzać na określonym typie zadań:

ZARZĄDZANIE CENTRUM KONFERENCYJNYM I KOORDYNACJA WYDARZEŃ
%
DZIAŁANIA ZWIĄZANE ZE SPRZEDAŻĄ POWIERZCHNI KONFERENCYJNYCH
%
ZARZĄDZANIE PODWYKONAWCAMI
%
WŁĄCZANIE SIĘ W PLANOWANIE STRATEGII ORGANIZACJI
%
ANALIZA DANYCH I TWORZENIE RAPORTÓW
%

O TOBIE

NASZA PROPOZYCJA

KOMFORTOWE WARUNKI

 • Forma: Umowa o pracę
 • Wynagrodzenie: 10 000 PLN brutto
 • Planowany termin rozpoczęcia pracy: kwiecień 2020
  (umowa na czas nieokreślony po 3-ch miesiącach okresu próbnego)
 • Rozwój zawodowy: roczna ocena Twojej pracy w modelu 360 stopni i podwyżki wynagrodzenia co roku w oparciu o wyniki
 • Strategia 2035: Jesteśmy organizacją posiadając wieloletnie know-how, strategiczne cele na 15 lat obecności w Warszawie oraz szczegółowy plan działania na kolejne 5 lat
 • Narzędzia do pracy: MacBook, iPhone oraz inne w zależności od potrzeb stanowiska pracy

ŚWIETNE BENEFITY

 • Karta multisport (m.in. darmowy dostęp do "Zdrofit" w budynku)
 • Opieka medyczna (Medicover - pakiet indywidualny lub rodzinny)
 • Karta miejska

WYJĄTKOWE MIEJSCE PRACY

 • Biuro w najbardziej prestiżowym biurowcu w Warszawie - Varso Place - więcej na www.varso.com (Chmielna 69-71, Warszawa).
 • Dostęp do świetnie wyposażonej kuchni ze świeżymi owocami, przekąskami, zimnymi napojami i lodami
 • Dostęp do udogodnień, takich jak: pokój drzemki, pokój gier, strefa spa i wiele innych

INSPIRUJĄCE OTOCZENIE

 • Możliwość pracy w utalentowanym międzynarodowym zespole
 • Praca z międzynarodową społecznością przedsiębiorców
 • Okazja rozwoju i realizowania ciekawych inicjatyw w obszarze innowacji społecznych
 • Możliwość rozwoju sieci kontaktów 
 • Współpraca z wiodącymi partnerami korporacyjnymi nad programami w zakresie otwartych innowacji
 • Możliwość współtworzenia nowych produktów

Jesteśmy dumni zapewniając równe szanse. W Fundacji Venture Café Warsaw realizujemy politykę otwartości. Szukamy talentów bez względu na kolor skóry, tożsamość, religię, pochodzenie narodowe, płeć, orientację seksualną, wiek, stan cywilny, niepełnosprawność czy status. Szukamy wyjątkowych osób, które są w stanie zaangażować się w pełni w budowanie ekosystemu.

Jeśli potrzebujesz wsparcia daj nam znać na hello@venturecafewarsaw.org

Z KIM BĘDZIESZ PRACOWAĆ?

Od samego początku budujemy silny i efektywny zespół. Każda z osób dołączających do nas to osoba, która cieszy się świetną opinią w ekosystemie i ma na kącie szereg osiągnięć. Zobacz kto już jest w zespole:

AURELIUSZ GÓRSKI

Founding Executive Director
/ Co-founder of CIC Poland

EWA
GERESZ

Thursday Gathering Program Manager

FILIP
DĘBOWSKI

Trend House
Program Manager

Otwarte procesy rekrutacyjne:

Do czerwca 2020 nasz warszawski zespół powiększy się o kilka nowych talentów.

Zobacz otwarte pozycje rekrutacyjne.

Zespół globalny

Nasza fundacja zrzeszona jest w globalnym instytucie CIC Venture Café Global Institute. Dzięki temu do naszego zespołu dochodzi ok.100 osób działających w innych miastach. To daje ci możliwość wymieniania doświadczeń z osobami na podobnych stanowiskach działających w innych miastach. Do 2030 nasz ruch powinien być już widoczny w 50 miastach na całym świecie. Zobacz gdzie działamy:

REKRUTACJA
ZAKOŃCZONA!

WIĘCEJ INFORMACJI